ru ru

Aktualności

Ochroń instalację filtrem magnetycznym. Vario Term oficjalnym polskim dystrybutorem Brass Form.

Starannie wybrane elementy uzupełniające domowe instalacje grzewcze pozwalają na długie korzystanie z grzejników bez konieczności napraw i serwisowania. Dobrze przemyślany zakup to jednorazowa inwestycja na długie lata, która zwraca się m.in. w niższych rachunkach za ogrzewanie. Dlaczego filtr magnetyczny hydro-cyklonowy to najlepszy wybór do Twojego domu?

hydro cyklonowy filtr magnetyczny brass for kupisz u producenta varioterm

Filtr magnetyczny hydro-cyklonowy ‒ trudna nazwa, proste działanie

Filtr magnetyczny hydro-cyklonowy montuje się bezpośrednio na rurach centralnego ogrzewania, aby oczyścić wodę z wszelkich zanieczyszczeń. Praca filtra podzielona jest na dwa etapy ‒ 1) filtrowanie magnetyczne i 2) filtrowanie hydro-cyklonowe, które wykorzystuje siłę odśrodkową. Konstrukcja filtra sprawia, że z przepływającej wody na bok odrzucane są zanieczyszczenia, które wychwytuje najpierw magnes neodymowy umieszczony w komorze hydro-cyklonowej (filtruje drobinki magnetyczne), a potem filtr ze stali nierdzewnej (przechwytuje drobinki niemagnetyczne, takie jak piasek).

Oczyszczona woda płynie dalej. Proces jednoczesnej separacji magnetycznej i hydro-cyklonowej w żaden sposób nie rzutuje na przepływ wody w instalacji grzewczej.

Filtr magnetyczny łatwo utrzymać w czystości. Aby usunąć zanieczyszczenia, wystarczy otworzyć zawór spustowy na dole filtra. Przezroczysta obudowa wkładu filtrującego ułatwia systematyczną kontrolę poziomu odfiltrowanych zanieczyszczeń.

Czy w ogóle należy filtrować wodę w instalacji centralnego ogrzewania?

Jakość wody, która przepływa przez rury w naszych domach, i czystość zachowana w procesie instalowania urządzeń mają kluczowe znaczenie dla żywotności całej instalacji grzewczej. Woda doprowadzana do domów i mieszkań niesie ze sobą różne zanieczyszczenia metaliczne i niemetaliczne, a część z nich mogła znaleźć się w rurach nawet w efekcie niesterylnego procesu montażu poszczególnych elementów instalacji. Zanieczyszczenia z czasem gromadzą się i tworzą zatory, które zmniejszają drożność albo całkowicie blokują przepływ wody. W efekcie może dojść do uszkodzenia instalacji grzewczej. Takiemu procesowi skutecznie zapobiega filtr magnetyczny uznanego producenta.

Dlaczego powinieneś wybrać filtr magnetyczny hydro-cyklonowy do swojego domu?

Odpowiedź na tak zadane pytanie jest łatwa: bo to się po prostu opłaca! Zakup filtra od renomowanego producenta, takiego jak Brass Form (więcej informacji znajdziesz, klikając w link: https://varioterm.pl/katalog-produktow/urzadzenia-do-instalacji-wodnych-i-grzewczych), pozwala na dłuższe użytkowanie domowej instalacji grzewczej bez awarii.

Filtr magnetyczny działa tak, że nieustannie oczyszcza wodę z wszelkich zanieczyszczeń, które mogłoby blokować przepływ wody, a w konsekwencji uszkadzać instalację. Dzięki temu chronione są drogie urządzenia i elementy instalacji grzewczej, takie jak: kocioł, piec, pompa, krany, rury, zawory i grzejniki. Poza tym filtr zabezpiecza całą instalację przed korozją.

Ogromną zaletą zakupu filtra magnetycznego hydro-cyklonowego Brass Form są także niższe rachunki za ogrzewanie. Zanieczyszczenia w instalacji grzewczej wpływają bowiem na jej wydajność. Grzejniki niedogrzane w wyniku zalegania zanieczyszczeń w mniejszym stopniu oddają ciepło. Szacuje się, że zamontowanie filtra daje w takim przypadku nawet 6% oszczędności na ogrzewaniu.

MAG-filtr Brass Form ‒ co jeszcze warto o nim wiedzieć?

filtr magnetyczny brass form polskiego dystrybutora i producenta armatury grzejnikowej vario term

Filtr magnetyczny Brass Form został zaprojektowany tak, aby niezawodnie służył w Twoim domu przez lata. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły przekłada się na bezpieczeństwo całej instalacji.

Do najważniejszych cech filtra magnetycznego hydro-cyklonowego 1" należą m.in.:

  • komora filtrująca o objętości 380 ml;
  • nierdzewny filtr z odpinaną siatką dla łatwiejszej konserwacji;
  • przezroczysty wkład filtrujący, który ułatwia kontrolę ilości zatrzymanych zanieczyszczeń;
  • odpowietrznik, który umożliwia usuwanie mikropęcherzyków z instalacji;
  • możliwość montażu filtra nawet w instalacjach starego typu ‒ z wysokim ciśnieniem i temperaturą;
  • trójnik obracający się o 360 stopni, dzięki czemu filtr można zamontować do rurociągów zarówno pionowo, jak i poziomo.

Gdzie kupić filtr magnetyczny Brass Form?

Oficjalnym polskim dystrybutorem tych niezawodnych filtrów jest firma Vario Term. Łatwo znaleźć je u wielu Odbiorców-Partnerów w Polsce. Również można kupić w sklepie internetowym Instal Piast, który jest jednym z zaufanym partnerów Vario Term. Co ważne, wystarczy, że kupisz filtr magnetyczny Brass Form, korzystając z linka https://instalpiast.pl/pl/p/Filtr-magnetyczny-siatkowy-1-BRASS-hydro-cyklonowy/4112, a potem zwrócisz się do Vario Term sp. z o.o z prośbą o gwarancję. Na tej podstawie filtr magnetyczny hydro-cyklonowy zostanie objęty 10-letnią gwarancją producenta Brass Form.

Nie tylko wieloletnia gwarancja poświadcza, że od tego filtra możesz oczekiwać najlepszego działania. Brass Form otrzymał certyfikacje ISO 9001:2015, a wdrożony system zarządzania potwierdza certyfikat numer E-0289/2020.

www.brassform.pl

euvt_sm.jpg

Vario Term Sp. z o.o.

Ul. Ogórkowa 96, 04-998 Warszawa
Tel. +48 22 872 42 14
E-mail: biuro@varioterm.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek
08:00 - 16:00

Ważne informacje

Na skróty