ru ru

Projektowanie i produkcja armatury grzejnikowej

Mera - Pnefal była pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych w Europie firm produkujących głowice termostatyczne. Pierwsze konstrukcje czujników cieczowych powstały w latach osiemdziesiątych XX w. na bazie mieszków sprężystych wytwarzanych dla systemów automatyki pneumatycznej. Produkowane obecnie pod marką Vario Term głowice, zawory termostatyczne i inne elementy wyposażenia grzejników są zgodnie z tradycją projektowane i wytwarzane z największą troską o jakość i wysoki poziom techniczny.

Oferta

Vario Term oferuje głowice, zawory termostatyczne i inne elementy wyposażenia grzejników i jest jednym z nielicznych rodzimych producentów i eksporterów tego typu rozwiązań, zwłaszcza armatury ekskluzywnej.

historia glowic

Nasze produkty dzielimy na cztery podstawowe kategorie. Wśród nich znaleźć można zarówno rozwiązania ekskluzywne, jak i produkty tańsze, wciąż jednak w ciekawej ofercie wzorniczej. Najtańsze zestawy termostatyczne lub regulacyjne, bez wersji kolorystycznych, to klasa Ekonomiczna. Poziom wyżej obejmuje zestawy z zaworami termostatycznymi wyposażonymi w nastawę wstępną, z tańszymi głowicami, ale bez kolorów (klasa Standard). Dla bardziej wymagających użytkowników, którym zależy na dopasowaniu kolorystycznym armatury do grzejnika, przeznaczone są zestawy Eleganckie, w których większość zaworów ma nastawę. Najwyższa kategoria produktów Vario Term to zestawy Ekskluzywne. Są to produkty najlepszej jakości, dedykowane do najdroższych grzejników ozdobnych. Dostępna jest dla nich pełna gama kolorów wraz z pokryciem lakierami strukturalnymi, możliwe są zamówienia również na kolory nietypowe, np. żółte, czerwone, zielone itp.
W ofercie Vario Term znajdują się zarówno pojedyncze głowice i zawory termostatyczne, jak i całe ich zestawy. W ofercie mamy też akcesoria do montażu. Są to złączki, przedłużki, rozety i inne części, malowane w kolorze grzejnika lub zaworu. Dzięki tym akcesoriom można ukryć rurki, przejścia przez ścianę i inne nieestetyczne elementy podłączenia grzejnika.
Ostatnio poszerzyliśmy naszą ofertę o nową kategorię produktów, która skupia się na wyposażeniu kotłowni. W naszym asortymencie znajdą Państwo różnorodne rozwiązania, takie jak różne rodzaje filtrów, zawory trójdrogowe z siłownikiem, grupy bezpieczeństwa, środki do czyszczenia i zabezpieczania instalacji oraz wiele innych niezbędnych komponentów do kompleksowego wyposażenia pomieszczeń grzewczych.

Certyfikaty

Oprócz tego, że akcesoria grzejnikowe muszą być ciekawe wzorniczo i umożliwiać precyzyjną regulację temperatury, ważne jest też, aby były bezpieczne. Dlatego decydując się na wybór danego produktu warto sprawdzić, czy posiada on odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i deklaracje zgodności. Jest to dla nas bardzo ważny aspekt i dlatego w trosce o jakość i bezpieczeństwo wyrobów uzyskaliśmy pozytywną opinię laboratorium WSP Lab w Stuttgarcie. Oprócz tego, że akcesoria grzejnikowe muszą być ciekawe wzorniczo i umożliwiać precyzyjną regulację temperatury, ważne jest też, aby były bezpieczne. Dlatego decydując się na wybór danego produktu warto sprawdzić, czy posiada on odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i deklaracje zgodności. Jest to dla nas bardzo ważny aspekt i dlatego w trosce o jakość i bezpieczeństwo wyrobów uzyskaliśmy pozytywną opinię laboratorium WSP Lab w Stuttgarcie. 

CE (Conformité Européenne)

Dzięki pozytywnym wynikom testów laboratoryjnych otrzymaliśmy certyfikat ETA wydany przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Od 2018 roku produkty Vario Term spełniają zasadnicze wymagania ustawy o systemie oceny zgodności CE (Conformité Européenne). Ponadto podstawowe produkty i zestawy termostatyczne zostały przebadane w Instytucie Energetyki w Radomiu. Wzory głowic termostatycznych Vario Term są zarejestrowane w Urzędzie do Spraw Harmonizacji Rynku Wewnętrznego OHIM jako wzory wspólnotowe i podlegają ochronie.

Proces produkcyjny armatury grzewczej

Nowoczesne głowice Vario Term

Nowoczesne głowice Vario Term

Przedstawiamy Państwu nasze głowice termostatyczne. Ich innowacyjny kształt połączony ze szlachetnym wykończeniem powierzchni zaworów grzejnikowych sprawia, że stanowią one najlepsze uzupełnienie różnych grzejników.

Dlaczego warto wybrać głowice i zawory termostatyczne Vario Term? Dzięki precyzyjnej regulacji pracy grzejnika zaoszczędza Państwo energię i poprawiają również komfort cieplny w pomieszczeniach, stanowiąc przy tym niekwestionowaną ozdobę każdego grzejnika.

Armatura grzejnikowa Vario Term

Armatura grzejnikowa Vario Term

Produkujemy najwyższej jakości armaturę grzejnikową, w tym głowice i zawory termostatyczne oraz inne elementy wyposażenia grzejników. Szczególną wagę przykładamy do ich najwyższej jakości i odpowiedniego poziomu technicznego.

Produkty OEM

OEM – oznacza Original Equipment Manufacturer, czyli producent oryginalnego wyposażenia – firma wytwarzająca produkty, które mogą być sprzedawane przez inną firmę pod swoją marką oraz logo.

Jesteśmy dumni z tego, że wiele bardzo znanych marek w Polsce oraz w Europie zaufało właśnie nam i posiadają w swojej ofercie nasze produkty pod własną marką.

Jesteśmy gotowi aby produkować dla Ciebie akcesoria grzejnikowe najwyższej jakości. Nasza pracownia graficzna stworzy wizualizację opakowań, produktów z Twoim logo, stojaki reklamowe oraz wszelkie materiały marketingowe. 

euvt_sm.jpg

Vario Term Sp. z o.o.

Ul. Ogórkowa 96, 04-998 Warszawa
Tel. +48 22 872 42 14
E-mail: biuro@varioterm.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek
08:00 - 16:00

Ważne informacje

Na skróty