ru ru

Aktualności

Prawidłowy dobór akcesoriów hydraulicznych na przykładzie armatury grzejnikowej.


lazienka vario 1lazienka vario 1 zoom

Czerwony, biały, chromowany lub pozłacany? Ze standardowym lub strukturalnym pokryciem? To tylko niektóre odmiany wśród nowoczesnych grzejników.

Dzisiaj sprzęt grzewczy gra ważną rolę w projektowaniu wnętrz. Grzejniki oraz suszarki do ręczników przyciągają uwagę swoją estetyką wykonania, wyznaczając kierunek pozostałego designu. W takim przypadku bardzo ważne są szczegóły – takie istotne elementy jak niklowany zawór termostatyczny lub głowica, nie dopasowane kolorystycznie, mogą zepsuć wygląd całego wyrobu.

Jak uniknąć podobnych błędów? Polski producent armatury grzejnikowej, rodzinna firma Vario Term z ponad 30-letnią historią, proponuje sprawdzone rozwiązania – zestawy
ALL IN ONE!

Bez propozycji firmy Vario Term trudno się obejść, zwłaszcza jeśli we wnętrzu grzejnik nie tylko źródło ciepła, lecz pełnowartościowy element dekoru. Na przykład, stylizowana w stylu Retro suszarka do ręczników w klasycznej łazience albo praktycznie niezauważalny, zlewający się ze ścianą sprzęt grzewczy w minimalistycznym salonie.

integra granatowa gwint samochowajacyrozeta prostokatna

NIEZAUWAŻALNE – ZAUWAŻALNE

Armatura grzejnikowa – techniczny detal, który ma ważne znaczenie. Ona nie rzuca się w oko, ale to jest ten akcent, który może lekko zaburzyć całkowity obraz wnętrza lub odwrotnie, delikatnie podtrzymać wybrany styl. Ta dekoracja jest na tyle istotna, jak klamki, odcień baterii mieszającej lub kolor spoiny między płytkami ceramicznymi. To jest nieodłączna część projektowania wnętrz. Oprócz tego, liczne dodatkowe elementy są niezbędnymi składnikami dla doskonałego funkcjonowania systemu, pozwalają zabezpieczyć poprawną instalację, bezpieczeństwo oraz efektywność sprzętu grzewczego.

Niektóre detale są praktycznie nie widoczne, natomiast inne wychodzą na pierwszy plan i mogą zepsuć wrażenie od wnętrza. Jeśli zawór niklowany nie odpowiada czarnemu koloru grzejnika, a biała głowica termostatyczna znacznie obniża estetykę wnętrza, na pomoc przychodzi zestaw ALL IN ONE od Vario Term, który łączy w sobie funkcjonalność i właściwości dekoracyjne.

W ALL IN ONE wchodzą wszystkie niezbędne akcesoria dla podłączenia grzejnika lub suszarki do ręczników, czyli: zawory, głowice termostatyczne Prestige lub Picco, pojedyncze lub podwójne rozety maskujące (między innymi prostokątne), miedziane i maskujące tuleje oraz adaptery/złączki na PEX lub Cu.

Te detale wyznaczają niezawodną pracę całego systemu i w tym samym czasie zapewniają element wizualny, ponieważ mogą być pomalowane w dowolny kolor z palety RAL.

lazienka vario 5lazienka vario 5 zoom

DESIGN I BEZPIECZEŃSTWO

Jakiemu kolorowi rozety, zaworów lub tulei maskujących oddać pierwszeństwo? Są dwie drogi: monochrom lub kontrast. Jednobarwna armatura, prawidłowo dobrana do grzejnika, zabezpieczy harmonię i nie odwróci uwagę od interesującego designu sprzętu grzewczego, natomiast kontrastowa będzie dodatkowym elementem dekoru. Produkcja firmy Vario Term – to eleganckie i ekskluzywne rozwiązania, będące w modzie oraz nasycone w kolorze – od głębokiego antracytu do krwawo-czerwonej antycznej miedzi. Ale perfekcyjny design i prawidłowe połączenie osobnych elementów – to jeszcze nie wszystko. Wszystkie części zestawów muszą być bezpieczne w wykorzystaniu. Armatura grzejnikowa Vario Term poddała się rygorystycznej kontroli i jest wykonana w zgodności z normami bezpieczeństwa, przyjętymi w UE.

Armatura grzejnikowa Vario Term – element, który zostanie idealnie dopasowaną częścią w projektowaniu wnętrza.

lazienka vario 5lazienka vario 5 zoom

euvt_sm.jpg

Vario Term Sp. z o.o.

Ul. Ogórkowa 96, 04-998 Warszawa
Tel. +48 22 872 42 14
E-mail: biuro@varioterm.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek
08:00 - 16:00

Ważne informacje

Na skróty