ru ru

Aktualności

Styl wnętrza GLAMOUR. Istotny detal, który widzimy codziennie

Wnętrza zaprojektowane z rozmachem i przepychem, aspirujące do miana luksusowych, powinny być wykończone w każdym calu. Istotny jest nawet tak pozornie błahy detal, jak głowica termostatyczna do kaloryfera. Poznaj zestawy armatury grzejnikowej All In One Glamour.

00 twins prawy

Styl glamour – luksusowe wnętrza urządzone z przepychem i klasą

01 integra i grzalka vario term

Styl glamour nie ma sobie równych. Nie zna ograniczeń, nie ucieka się do fałszywej skromności. Przeciwnie. Na każdym kroku podkreśla swoją wysoką jakość. Wnętrza w stylu glamour są bardzo wysmakowane, eleganckie, lśniące i bogate. Tu wszystkie meble, dodatki i tkaniny są z najwyższej półki. Króluje złoto, satynowa biel lub czerń, pudrowy róż. W nowoczesnym glamour można spotkać się z połączeniem szarości, srebra i szkła. Towarzyszy im jasne, naturalne drewno.

Nadal jednak widać wyraźnie, że meble i dodatki nie pochodzą z popularnej sieciówki meblowej, ale z bardzo eleganckiego salonu.

Glamour pełnymi garściami czerpie inspiracje z baroku: inkrustowane meble, połyskujące fronty i blaty, stylizowane nogi krzeseł i stołów, kryształowe żyrandole, pikowane sofy i fotele pokryte welurem – a z mniejszych dodatków: duże lustra w grubych ramach, lśniące świeczniki, patery, ozdobna ceramika. To styl, który nie zna niedoróbek: musi być dopracowany w każdym calu, każdy detal ma kolosalne znaczenie dla ostatecznego efektu: zachwycać, wręcz onieśmielać dostojeństwem i blaskiem.

Armatura grzejnikowa – o tym zapominają architekci wnętrz

02 twins zloty galwaniczny vario term

Architekci wnętrz tworząc projekty aranżacji salonu, sypialni, łazienki czy kuchni w stylu glamour, z uporem godnym lepszej sprawy zapominają o tak istotnym, i bardzo wyraźnie widocznym, detalu, jakim jest armatura grzejnikowa.

To wręcz niesamowite, z jaką pieczołowitością wybierają tapety, świeczniki, patery, bibeloty, klamki, okucia, gałki, ba – nawet lamówki na poduszkach, a zapominają o głowicy termostatycznej. W efekcie w wielu wnętrzach można zobaczyć dobrane kolorystycznie do aranżacji grzejniki, którym towarzyszą brzydkie białe pokrętła do ustawiania temperatury. To prawda, że głowicę, zawory i inne elementy armatury grzejnikowej kupuje się osobno (nie są sprzedawane w komplecie z grzejnikami), ale nie znaczy to, że nie można kupić takich, jakie będą najlepiej dopasowane do grzejnika.

Trudno zgadnąć, skąd wzięło się przekonanie, że zawór musi być biały i brzydki, bo innych po prostu nie ma. Są i to bardzo ładne, a do tego produkowane w Polsce! Pora skończyć z traktowaniem armatury grzejnikowej jako zła koniecznego i przymykaniem oczu na jej niedoskonały wygląd. Czas zacząć dobierać ją tak, by sprawiała wrażenie kupionej w komplecie z grzejnikiem.

Armatura grzejnikowa – jak ją prawidłowo dobrać

03 vision bialy mat ze zlotem galwanicznym vario term

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że głowica termostatyczna nie powinna wystawać poza płaszczyznę grzejnika. Ma być mała i dyskretna, a przy tym subtelnie elegancka.

Kolejną rzeczą, o której myśli się w kategoriach stricte użytkowych, są zawory do grzejnika. Najczęściej niklowane i po prostu brzydkie. Można od biedy (ale tylko od biedy) zaakceptować takowe w garażu czy warsztacie, ale nigdy w salonie, kuchni, sypialni czy łazience. To kwestia poczucia estetyki – użytkowe nie oznacza brzydkie.

Nie można zapomnieć o aspektach czysto technicznych, a więc czy głowica będzie z prawej, czy lewej strony grzejnika oraz czy potrzebne będzie przyłącze proste, czy też kątowe. To wszystko są pozornie nieistotne detale, ale to właśnie one decydują o estetyce.

Polska Firma Vario Term na życzenie klienta jest w stanie wyprodukować zestaw armatury grzejnikowej w dowolnym kolorze z palety RAL. Oznacza to, że projektując wnętrze, można zaplanować taki kolor grzejnika, jaki będzie do niego pasował i nie martwić się o jego wykończenie. Zestaw All in One zawiera nie tylko głowicę termostatyczną i zawory, ale też tuleje, złączki, adaptery i rozety, czyli wszystkie niezbędne akcesoria maskujące. Głowice i zawory produkowane są w dwóch wersjach: głowice Prestige i Picco, a zawory ekskluzywne bądź eleganckie.

All In One Glamour – armatura grzejnikowa do luksusowych wnętrz

04 twins czarmy matowy ze zlotem galwanicznym varioterm

Zestawy All In One Glamour to odpowiedź na potrzeby grupy wymagających klientów, którzy chcą otaczać się pięknem i luksusem na co dzień. Właśnie dla nich firma Vario Term stworzyła trzy wersje kompletnego zestawu armatury grzejnikowej:

  • cały w kolorze galwanicznego złota, mocno lśniący,
  • matowy biały ze zdobieniami złotem galwanicznym,
  • matowy czarny ze zdobieniami złotem galwanicznym

Bazą wszystkich trzech zestawów jest stylizowana głowica Prestige. Kolorystyka została tak dobrana, by udało się bez trudu wkomponować ją w każde wnętrze w stylu glamour. Koniec z przypadkowym wyglądem brzydko odstających głowic termostatycznych i niklowanymi zaworami. Nadchodzi nowa jakość armatury grzejnikowej – All In One Glamour, nie tylko do ekskluzywnych wnętrz. 

Jeżeli masz jakieś pytania lub chciałbyś kupić zestaw All In One Glamour to napisz do nas już dziś.

Zapytaj Vario Term. Napisz do Nas

euvt_sm.jpg

Vario Term Sp. z o.o.

Ul. Ogórkowa 96, 04-998 Warszawa
Tel. +48 22 872 42 14
E-mail: biuro@varioterm.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek
08:00 - 16:00

Ważne informacje

Na skróty